مشاوره واتساپ 09131333842

انواع بست داربست فلزی

بست داربست

بست های داربست از متداول ترین و مهم ترین ابزار درنصب داربست ساختمانی می باشند که کار اصلی آنهااتصال لوله ها به یک دیگر است . بست ها به لحاظ کارکرد در دو نوع ثابت و گردان در بازار وجود دارد. این نوع بست ها فلزی هستند که به روش های زیر تولید می گردند:

بست های فورج

یکی از محصولات شرکت داربست فلزی بابایی می باشد که معمولا از جنس آهن می باشند و بصورت گداخته با ضربه پرس شکل داده می شوند. این نوع بست از استحکام و مقاومت خوبی برخوردار است. بر اثر سقوط از ارتفاع شکسته نمی شود و تحت تاثیر ضربات شدید فقط تغییرشکل پیدا می کند. با پوشش گالوانیزه گرم بسیار مقاوم است و مطابق استاندارد اروپا حتما باید دارای این نوع پوشش باشد.

بست های ریخته گری

که معمولا از جنس چدن می باشند و بصورت ریختن مذاب داخل قالب های ماسه ایی تولید می گردند. این نوع بست مطابق استاندارد نیست و دارای استحکام کافی نمی باشد. بر اثر ضربه شدید و سقوط از ارتفاع شکسته می شوند. گاها‌ْ بست های چدنی هنگام محکم کردن پیچ ها نیز دچار شکستگی می شوند.

بست های داربست به لحاظ نحوه اتصال به انواع زیر تقسیم می گردند:

1. بست چهارپیچ:

شرکت داربست فلزی بابایی علاوه بر تولید انواع بست قادر به حک آرم ولوگو شرکت شما میباشد. به دلیل کیفیت و جنس این نوع بست یکی از رایج ترین انواع بست درکشور است.
جنس این نوع بست از چدن داکتیل می باشد که مهم ترین خصوصیت این بست نشکن بودن آن است .
اجزاء تشکیل دهنده بست چهارپیچ:
۲: عدد برگه. ۱عدد کنده.۴ عدد پیچ T. ۴ عدد مهره دور۲۱. ۴عدد واشر۳ میل می باشد.2.بست دوپیج :

بست دو پیچ معمولا از جنس داکتیل می باشد. بست دوپیچ فولادی میباشد که درمقایسه با دیگر بست ها پرفروشتر ومصرف بیشتری داردوهمچنین این بست در مقایسه با بست چهارپیچ فولادبست سریع تر است واز جنس داکتیل میباشد.

                                                                 
                                                                               

اجزای تشکیل دهنده بست دو پیچ:

2عدد برگه و1عدد کنده،2عدد پیچ تی ،2عدد مهره دور2،21عدد واشر 3میل ،دور 23و2عددپیم 45*9 تشکیل شده است .
واز دو لوله (.Fb)  استفاده میشود     

                                                                         

بست گردان چیست؟

بست گردان از جنس چدن داکتیل و در برندهای شرکت داربست فلزی بابایی و دارکوب ، فولاد بست و ایران بست و تولید می گردد. بست گردان این امکان را به نصاب می دهد
که بتواند دو لوله داربست را روی یکدیگر عمود بچرخاند


                                          
    


بست گردان چیست؟

بست گردان از جنس چدن داکتیل و در برندهای شرکت داربست فلزی بابایی و دارکوب ، فولاد بست و ایران بست و تولید می گردد. بست گردان این امکان را به نصاب می دهد که بتواند
دو لوله داربست را روی یکدیگر عمود بچرخاند
اجزای تشکیل دهنده بست گردان:
از 2عددبرگه و 1عدد کنده (2عدد نیمه کنده که با پیم به همدیگر متصل شده است)این قطعات توسط 4عدد پیچ،4عدد مهره،و4عددواشربه همدیگر مونتاژمیشوند.